Шагнах тухай

2013-08-07 00:00:00
2013 оны 08 сарын 07 өдөр                                                дугаар А/756                                         Улаанбаатар хот
 
Монгол Улсын Засаг захиргаа, нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 29 дүгээр зүйлийн 29.2 дахь хэсэг, Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн 1998 оны 23, 2006 оны 44 дүгээр тогтоолыг тус тус үндэслэн ЗАХИРАМЖЛАХ нь:
 
1.Архивын салбар үүсч хөгжсний 55 жил, Авто тээврийн салбар үүсч хөгжсний 88 жилийн ойг тохиолдуулан  нийслэл хотыг хөгжүүлэх, нийтийн сайн сайхны төлөөх үйлсэд эрхэлсэн ажил хөдөлмөрийнхөө үр дүн, иргэний үүргийнхээ биелэлтээр үнэтэй хувь нэмэр оруулж байгаа дараах хүмүүсийг Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн шагналаар шагнасугай.
 
Улаанбаатар хотын “Хүндэт тэмдэг” 50’000 төгрөгөөр:
 
1.Цэрэнсодномын Хишигжаргал            “Нийтийн зорчигч тээвэр” ХХК-ийн  жолооч
 
2.Лагиагийн Тулга                                      “Монголтранс” ХХК-ийн ачигч
 
3.Шаравын Сонгино                                  Сүхбаатар дүүргийн өндөр настан
 
4.Балжиннямын Саранхуяг                     “Илч-Орд”НӨҮГ-ын жолооч
 
5.Чанцалын Энхтайван                            Нийслэлийн Ерөнхий төлөвлөгөөний газрын бичиг хэргийн                                                                                        ажилтан
                                   
“Нийслэлийн тэргүүний ажилтан” цол, тэмдэг 40’000 төгрөгөөр:
 
1.Бат-Өлзийн Нямжав                              “Автобус-3” ОНӨААТҮГ–ын Захиргаа, удирдлагын хэлтсийн дарга
 
2.Жамъянсүрэнгийн Төрбат                    Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын газрын Улсын байцаагч
 
3.Мөнхбалын  Баасандулам                    “Эрдэмтранс” ХХК-ийн мөнгө хураагч
 
4.Шаравын Сандагсүрэн                          “Эрдэмтранс” ХХК-ийн жолооч
 
5.Самдангийн Мөнхбат                            “Эрдэмтранс” ХХК-ний жолооч
 
6.Жигжидийн Байгаль                              Чингэлтэй дүүргийн Боловсролын хэлтсийн Бага боловсролын                                                                                                                                          асуудал хариуцсан мэргэжилтэн
 
7.Цэрэндоржийн Мягмарсүрэн               Багахангай дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын Санхүү, төрийн                                                                                                                                                        сангийн хэлтсийн дарга 
 
8.Урганы Даваажав                                   Нийслэлийн Архивын газрын Гүйцэтгэл үйл ажиллагааны                                                                                                                                                           хэлтсийн архивч, сэлбэн засагч
 
9.Лагиагийн Тулга                                      “Монголтранс” ХХК-ийн ачигч
 
10.Бямбадоржийн Норолхоосүрэн       “Монголтранс” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
 
11.Даваасамбуугийн Батсайхан              Сүхбаатар дүүргийн 17 дугаар цэцэрлэгийн багш
 
Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн “Жуух бичиг” 30’000 төгрөгөөр:
 
1.Нямхишигийн Ганболд                         “Автобус-3” ОНӨААТҮГ–ын Хөдөлмөр хамгааллын инженер
 
2.Нямдоржийн Хүрэлбаатар                   “Автобус-3” ОНӨААТҮГ–ын жолооч, жолооны дадлагын багш
 
3.Цэрэнсодномын Давааням                  “Сутайн буянт” ХХК-ийн засварчин
 
4.Цэндсүрэнгийн Батжаргал                   “Сутайн буянт” ХХК-ийн Засварын механик
 
5.Чимэд-Очирын Сандагдорж                Хан-Уул дүүргийн Цагдаагийн II хэлтсийн хэв журмын офицер
 
6.Содномын Гантуяа                                 Нийслэлийн Мэргэжлийн хяналтын Улсын байцаагч
 
7.Намсрайн Пүрэвсүрэн                           Хан-Уул дүүрэг дэх Замын цагдаагийн хэлтсийн байцаагч
 
8.Жамъянгаравын Батцэцэг                    Хан-Уул дүүргийн Цагдаагийн II хэлтсийн хэв журмын офицер
 
9.Магванжавын Насанбат                        Баянгол рестораны тогооч
 
10.Равдангийн Цогзолмаа                       Баянгол зочид буудлын Хүний нөөцийн ахлах менежер
 
11.Цэдэнсодномын Баатарцэнд             Чингэлтэй дүүргийн Боловсролын хэлтсийн мэргэжилтэн
 
12.Пүрэвжавын Хулангоо                         Монголын Мянганы сорилтын сангийн Үйл ажиллагаа хариуцсан                                                                            захирлын үүрэг гүйцэтгэгч
 
13.Нэргүйн Дуламсүрэн                            Баянгол дүүргийн 2 дугаар хорооны иргэн
 
14.Бадарчийн  Бадамгэрэл                     Баянгол дүүргийн  3 дугаар хорооны иргэн
 
15.Лхаасүрэнгийн Алтан-Од                   Баянгол дүүргийн  3 дугаар хорооны иргэн
 
16.Суурийн Сийлэгмаа                            Улаанбаатар Төмөр замын Замын техникч
 
17.Сэдбазарын Сувдаа                            Баянгол дүүргийн 20 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
 
18.Дамдингийн Хишигдорж                    Баянгол дүүргийн  4 дүгээр хорооны иргэн
 
19.Бадамгаравын Дорждэрэм                Баянгол дүүргийн  4 дүгээр хорооны иргэн
 
20.Доржийн Пэлжээ                                  Баянгол дүүргийн  1 дүгээр хорооны иргэн
 
21. Лхамын Дэжидбал                               Баянгол дүүргийн  1 дүгээр хорооны иргэн
 
22. Санзайн Оюунгэрэл                            Баянгол дүүргийн  2 дугаар хорооны иргэн
 
23.Намсрайн Батцэцэг                              Багахангай дүүргийн эмнэлэгийн сувилагч
 
24.Баатарын Ичинхорлоо                        Нийслэлийн Архивын газрын Гүйцэтгэл, үйл ажиллагааны                                                                                          хэлтсийн Лавлагааны  архивч
 
25.Нацагдоржийн Хишигжаргал            Нийслэлийн  Архивын газрын Гүйцэтгэл үйл ажиллагааны                                                                                         хэлтсийн Арга зүйч,  архивч
 
26.Петрновийн Амарцэнгэл                    Нийслэлийн  Архивын газрын Гүйцэтгэл, үйл ажиллагааны                                                                                       хэлтсийн Лавлагааны мэргэжилтэн
 
27.Авирмэдийн Оюунцэцэг                     Улаанбаатар цахилгаан  түгээх сүлжээ  ТӨХК-ийн Захиргаа                                                                                         удирдлага хүний нөөцийн хэлтэст бичиг хэргийн мэргэжилтэн
 
28.Балдангийн Доржпалам                     Клиникийн Нэгдүгээр амаржих газрын архивч
 
29.Жамбалын Цолмон                              Сүхбаатар дүүргийн Татварын хэлтсийн  архивын ажилтан
 
30.Сахьяагийн Оюунбаатар                    Улсын клиникийн төв эмнэлэгийн Аж ахуйн техникийн албанд                                                                                  бэлтгэл сувилагч
 
31.Ралдийгийн Саранчимэг                    Улсын клиникийн төв эмнэлэгийн сувилагч
 
32.Ширчингийн Баттулга                          Улсын клиникийн төв эмнэлэгийн Амбулатори Бөөрний мэс                                                                                      заслын кабинетын сувилагч
 
33.Чинбатын Оюунгэрэл                          Улсын клиникийн төв эмнэлэгийн Сонсголын  кабинетын                                                                                           Сонсголын лаборант
 
34.Аранжингийн Гэрэлээ                          Улсын клиникийн төв эмнэлэгийн Лабораторийн тасгийн                                                                                           лаборант
 
35.Дамбийн Санжаасүрэн                       “Нийтийн зорчигч тээвэр” ХХК-д  Засварын механик, харуул
 
36.Гэрэлийн Пүрэвжав                             “Автобус-3” ОНӨААТҮГ–ын Сургалтын менежер
 
37.Янжмаагийн Алимаа                           “Номин холдинг” ХХК-ийн салбарын ахлах нягтлан бодогч
 
38.Балжиннямын Уламбаяр                    “Нягт хөөс “ ХХК-ийн жолооч, борлуулагч
 
39.Цэвэгсүрэнгийн Хишигбаяр                 Монголын Мянганы сорилтын сан, Хөрөнгийн эрхийн төслийн                                                                                   жолооч
 
40.Бөххүүгийн Буяннэмэх                         Монголын Мянганы сорилтын сан, Хөрөнгийн эрхийн төслийн                                                                                    жолооч
 
41.Мятавын Энхтайван                              Шүд, эрүү нүүрний эмгэг судлалын төвийн сувилагч
 
42.Намсрайн Гэндэнсүрэн                       Нийслэлийн Боловсролын газрын Математик боловсрол                                                                                           хариуцсан мэргэжилтэн
 
2.Шагналд шаардагдах  1.950.000  /нэг сая есөн зуун тавин мянга/  төгрөгийг   Засаг даргын нөөц сангаас гаргахыг Тамгын газар /Ё.Гэрэлчулуун/-т, санхүүжилт олгохыг Санхүү, төрийн сангийн хэлтэс /Э.Ганхүү/-т тус тус зөвшөөрсүгэй.
 
 
 
 
                                     НИЙСЛЭЛИЙН ЗАСАГ ДАРГА
                                     БӨГӨӨД  УЛААНБААТАР
                                     ХОТЫН ЗАХИРАГЧ                                                            Э.БАТ-ҮҮЛ