Шагнах тухай

2013-05-24 00:00:00
2013 оны 05 сарын 24 өдөр                                           дугаар А/518                                             Улаанбаатар хот
 
Монгол Улсын Засаг захиргаа, нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 29 дүгээр зүйлийн 29.1.5 “а”, 29.2 дахь хэсэг, Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн 1998 оны 23, 2006 оны 44 дүгээр тогтоолыг тус тус үндэслэн ЗАХИРАМЖЛАХ нь:
 
Нэг. Нийслэлийн Засаг даргын үйл ажиллагааны хөтөлбөр, эдийн засаг нийгмийн  зорилтыг хэрэгжүүлэх ажлын  хүрээнд  эрдэм мэдлэг, авьяас чадвараараа  шалгарч, Олон Улсын болон  улс, хотын чанартай олимпиад, уралдаан, тэмцээнүүдэд тэргүүлэн нийслэл хотынхоо нэр хүндийг алдаршуулж байгаа дараах сурагчдыг Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн шагналаар шагнасугай.
 
1.Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагчийн нэрэмжит
 “Шилдэг сурагч”  30.000 төгрөгөөр:
 
1. Ариунсаны Тэргэл                           Англи хэлний хичээлийн олимпиадын аварга     
                                                                 Баянзүрх дүүргийн “Шинэ-Монгол” сургуулийн   
                                                                 11 дүгээр ангийн сурагч
2. Эрдэнэсайханы  Энэрэл              Англи хэлний хичээлийн олимпиадын аварга     
                                                                 Хан-Уул  дүүргийн 115 дугаар  сургуулийн
                                                                 9 дүгээр ангийн сурагч
3. Батжаргалын Бадмаараг             Орос хэлний хичээлийн олимпиадын аварга      
                                                                 Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр  сургуулийн
                                                                 9 дүгээр ангийн сурагч
4. Бямбацогтын Арвинзаяа              Орос хэлний хичээлийн олимпиадын аварга      
                                                                  Баянгол дүүргийн “Радуга” сургуулийн
                                                                 11 дүгээр ангийн сурагч
5. Дорждаваагийн Лхагвадулам      Монгол хэлний хичээлийн олимпиадын аварга            
                                                                  Баянзүрх   дүүргийн 14 дүгээр сургуулийн
                                                                  9 дүгээр ангийн сурагч
6. Лхагвадоржийн Дөлгөөн               Физикийн хичээлийн олимпиадын аварга            
                                                                  Баянзүрх дүүргийн “Шинэ-Монгол” сургуулийн
                                                                  9 дүгээр ангийн сурагч
7. Мянганбаярын Баттүшиг               Физикийн хичээлийн олимпиадын аварга            
                                                                  Сүхбаатар дүүргийн “Сант”  сургуулийн
                                                                  11 дүгээр ангийн сурагч
8. Нямдоржийн  Баясгалан              Газар зүйн хичээлийн олимпиадын аварга          
                                                                  Хан-Уул дүүргийн 34 дүгээр сургуулийн
                                                                  9 дүгээр ангийн сурагч           
9.Батнасангийн Чимиддагва             Газар зүйн  хичээлийн олимпиадын аварга         
                                                                  Сонгинохайрхан дүүргийн “Ирээдүй” цогцолбор ахлах  сургуулийн
                                                                  11 дүгээр ангийн сурагч
10. Отгонбаярын Мишээл                   Түүх нийгмийн ухааны хичээлийн олимпиадын аварга
                                                                   Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр сургуулийн
                                                                   9 дүгээр ангийн сурагч
11. Содгэрэлийн Бат-Орших              Түүхийн хичээлийн олимпиадын аварга    
                                                                   Баянзүрх дүүргийн “Мон-Турк” сургуулийн
                                                                   11 дүгээр ангийн сурагч
12 Алтангийн Ууганбаяр                     Биологийн хичээлийн олимпиадын аварга          
                                                                   Баянзүрх дүүргийн 33 дугаар сургуулийн
                                                                   9 дүгээр ангийн сурагч
13. Энхболдын Булгамаа                   Математикийн хичээлийн  олимпиадын аварга            
                                                                   Баянзүрх дүүргийн “Мон-Турк”  сургуулийн  
                                                                   11 дүгээр ангийн сурагч
14. Жамсрангийн Балдандорж        Техник технологийн хичээлийн олимпиадын аварга
                                                                   Сонгинохайрхан  дүүргийн 12 дугаар сургуулийн
                                                                   11 дүгээр ангийн сурагч
15. Будхүүгийн Золбообаатар            Техник технологийн хичээлийн олимпиадын аварга
                                                                    Сонгинохайрхан дүүргийн “Ирээдүй” цогцолбор ll дунд
                                                                    сургуулийн 9 дүгээр ангийн сурагч
16.Хасбаатарын Батхишиг                   Химийн хичээлийн олимпиадын аварга    
                                                                    Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр сургуулийн
                                                                    9 дүгээр ангийн  сурагч
17. Гэрэлбаатарын Хонгорзул            Химийн хичээлийн  олимпиадын аварга   
                                                                    Баянзүрх дүүргийн “Мон-Турк”  сургуулийн      
                                                                    11 дүгээр ангийн сурагч
18. Сосорбарамын Цэнд-Аюуш          Математикийн  хичээлийн олимпиадын аварга
                                                                     Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр сургуулийн                                                                                     
                                                                     9 дүгээр ангийн сурагч          
19. Чулуунбаатарын Золбоо                Математикийн хичээлийн  олимпиадын    аварга            
                                                                     Баянзүрх дүүргийн “Мон-Турк” сургуулийн   
                                                                     11 дүгээр ангийн сурагч
20. Эрдэнэчимэгийн Сайнзаяа           Монгол хэлний хичээлийн олимпиадын   
                                                                     аварга   Сонгинохайрхан дүүргийн “Ирээдүй”        
                                                                     цогцолбор l дунд сургуулийн 11 дүгээр ангийн сурагч
21. Энхтуяагийн Наранцэцэг                Хятад хэлний хичээлийн олимпиадын аварга            
                                                                     Сүхбаатар дүүргийн “Найрамдал” сургуулийн
                                                                     11 дүгээр ангийн сурагч
22. Болдын  Ариун                                   Хятад хэлний хичээлийн олимпиадын аварга            
                                                                     Сүхбаатар дүүргийн “Үй цай”  сургуулийн
                                                                     9 дүгээр ангийн сурагч
23. Баттулгын Индранил                       Үндэсний монгол бичгээр хэн сайн бичих вэ      
                                                                      уралдаан тэмцээний  аварга Сүхбаатар       
                                                                      дүүргийн 1 дүгээр сургуулийн 11 дүгээр ангийн сурагч
24. Ганхөлөгийн  Төгөлдөр                    Олон Улсын “Кенгуру” математикийн  олимпиадын
                                                                     1-р зэргийн дипломтай Баянгол дүүргийн 93 дугаар 
                                                                     сургуулийн 4 дүгээр ангийн сурагч.
25. Мөнхбаатарын Шийравжамц        Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах        
                                                                     тэмцээний алтан медальт Сүхбаатар дүүргийн 1 дүгээр
                                                                      сургуулийн 8 дугаар ангийн сурагч
26. Цогтбаатарын Сүхбат                      Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээний
                                                                     алтан медальт  Сүхбаатар  дүүргийн Биеийн тамир
                                                                      спортын дунд  сургуулийн 10 дугаар ангийн сурагч 
 27. Ариунбаярын Дашбаяр                  Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээний
                                                                     алтан медальт  Сүхбаатар дүүргийн Биеийн тамир
                                                                      спортын дунд  сургуулийн 10 дугаар ангийн сурагч
28. Цэрэнбямбын Отгонбилэг               Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээний алтан
                                                                      медальт  Баянгол дүүргийн “Эхлэл” бүрэн дунд сургуулийн
                                                                      10 дугаар ангийн сурагч
29. Цагаанцоожийн Энхцэцэг                Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээний
                                                                      алтан медальт  Баянзүрх   дүүргийн 33 дугаар  сургуулийн
                                                                      11 дүгээр ангийн сурагч
30. Ганбаагийн Хэрлэнмөрөн               Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээний
                                                                       алтан медальт  Баянзүрх   дүүргийн “Шавь” цогцолбор 
                                                                       сургуулийн 7 дугаар ангийн сурагч
 31. Моломжамцын Одгэрэл                  Даамын Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээний
                                                                       алтан медальт  Баянзүрх   дүүргийн “Шавь” цогцолбор 
                                                                       сургуулийн 10 дугаар ангийн сурагч          
32. Галсандоржийн Энхчимэг               Грек улсын Порто Каррас хотод зохиогдсон       
                                                                       сурагчдын Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний хүрэл
                                                                       медальт  Баянзүрх дүүргийн “Шавь” цогцолбор  сургуулийн
                                                                       1 дүгээр ангийн сурагч
Хоёр. Шагналд шаардагдах 1,938,560  / нэг сая есөн зуун гучин найман  мянга таван зуун жар/ төгрөгийг Засаг даргын  нөөц сангаас гаргахыг Тамгын газар /Ё.Гэрэлчулуун/-т зөвшөөрсүгэй.
 
 
 
 
                                   НИЙСЛЭЛИЙН ЗАСАГ ДАРГА
                                   БӨГӨӨД  УЛААНБААТАР
                                   ХОТЫН ЗАХИРАГЧ                                                       Э.БАТ-ҮҮЛ